Я хочу сказати своє слово





Прийшла щедра осінь. Насипало повнісінькі кишені жолудів велетинському Дубові, який пам’ятав ще царя Петра I.
-                              Що з ними робити ?- міркував Дуб.
-                              Висиплю лісовим білкам на зиму, почастую щедро диких свиней, а ще натрушу повного воза он тому чоловікові, що їде до мене, певно ж, по жолуді.
Так i зробив. I спокійно забувся зимовим сном.
Чернишова Поліна

НІКОЛИ НЕ ХВАЛИСЬ
В садочку щось тихенько луснуло - i Мак протер свої чорні оченята волохатими зеленими  листочками-ручками, посміхнувся червоними щічками - пелюстками.
-    Я найкращий! - закричав щосили,
-    Не хвались, - осудливо похитали голівками такі ж Маківки.
-    То я буду найкращим! - i щосили став пнутись угору Мак.
Садовою стежечкою йшов маленький хлопчик.
Яка велика гарна квітка! – захоплено охнув він.
     -  Подарую мамі!
Дозоренко Віталій

ВЕДМЕЖЕ НАВЧАННЯ
Прийшло на північ літо. Poзгорівся довгий полярний день.
Мелодий Білий Ведмедик годинами купався, ганявся за тюленями та птахами i не вiдcтaвaв від мами з питаниям, чи скоро він піде до школи.
Hapeштi цей день настав. Школа була справжнім крижаним палацом. За урок Ведмедик добряче змерз. Вийшов погрітися та й заснув щасливий на теплому сонечку.
- І для чого мені ця холодна школа? Я i так усе знаю!- вирішив, прокинувшись, ледар i знову гайнув ганятись за неповороткими тюленями.
Брюховецька Оксана


ВРЯТУВАВ
Пригрівало сонечко. Дружок зi своєї будки спостерігав, як його сусідка Квочка вчила своїх діток гребтися в землі. Курчатка греблися та, бавлячись, весело штовхали одне одного.
Двоє, загравшись, відійшли далеченько від Квочки. Дружок насторожився, бо вже давно помітив Сороку, що підстерігала собі на поживу квоччиних малюків.
- Геть, злодійко, геть! - дзвінко гавкнув він.
I дуже вчасно, бо Сорока вже збиралася вхопити Курча. Дружок загавкав гучшше i птаха сполохано відскочила.
Наляканих Курчат песик носом погнав до Квочки і продовжив спостерігати за ix веселою метушнею.
Лозіна Kapiнa


МАСЛЮЧОК
Настала ociнь. Пройшов грибний дощик Маленьким маслючок виліз iз земли. Він відкрив очі і здивувався. У лісі так гарно!   Тільки хотів роздивитися краще, як почув дитячі голоси. Злякався грибок і сховався під великий кленовий лист. Не побачили його діти. Зітхнув полегшено маслючок i продовжив милуватися осіннім лісом.
Тичинський Тарас

ЛИСТОЧОК

Одного разу, ідучи зі школи додому, я побачив як з дерева падає листочок. Саме тоді подув легенький вітерець і листочок почав танцювати у своєму таночку.
Він був дуже цікавого кольору – з одного боку золотистий, а з іншого – червоний. Кружляючи в повітрі листочок дуже гарно переливався. Ось він впав на землю, і танок його закінчився.
Гожак Олександр

ТИГР І КАЗКОВИЙ ДРУГ
Було сумно маленькому Тигрику. Він сидів зажурений, хотів стати героєм хоч однієЇ Казочки. Смугастик вирішив вийти на вулицю, щоб хоч у когось дізнатись, де живе Казка.
Надворі було прохолодно, людей поблизу майже не було. Тигрик ще сильніше засмутився. Аж раптом побачив маленьку Пташку, яка випала з гнізда і ледь дихала .Смугастий підняв бідолашну, притиснув до грудей і на мить забув про Казку.
Пташеня дуже полюбило свого рятівника. Вони скрізь і завжди були разом. Їхня дружба зміцнювалась. І Тигрик почав забувати про Казку. Але Пташка і була Казкою, якою він марив. Вона прийшла до мрійника, дала відчути і зрозуміти, що Казку в житті ми самі створюємо.
Пташка була чарівною, але ніколи чарами не користувалась, тільки допомагала в інших Їх розкривати. І наш Казкар зрозумів, що це він сам створив для себе Казку. І став щасливим. 
                                                                      Долока Сандра
(учениця 3 класу)

ЯК ТИГРЕНЯ РОДИЧІВ ШУКАЛО
  У  Тигра-тата й Тигриці-мами було симпатичне смугасте Тигреня. У нього не було ні братиків, ні сестричок. Йому ні з ким було гратися.
  Одного разу Тигреня запитало Тигрицю:
-         Мамо, а в нас є родичі? Які вони?
Тигриця поспішала на полювання, тому сказала лишень:
-         Так, звісно є. Вони смугасті, як і ми. – І подалася в джунглі.
Тато теж дуже поспішав – на роботу, в цирк. Тому повторив:
-         Так-так, смугасті. І вони полюбляють їсти м'ясо,- і побіг на електричку.
 Тигреня замислилося: «Де ж цих родичів шукати? У джунглі йти самому страшно, а в місто – дорослі заборонили, кажуть, що заблукаю». І тут прямо на нього бігла якась тварина, вся в чорну й білу смужечку. А навіщо тобі мед?- здивувалось Тигреня. Хіба ти не м'ясо їси? Адже ми – родичі.
-         Ні, не родичі. Наші родичі – Оси і Джмелі. У нас, Бджіл, є крила, а у вас – немає. У вас – зуби, а у нас – жало. Після цих слів Бджілка стрімко злетіла вгору і зникла з очей.
-         Оттакої! То хто ж наші родичі? – вголос подумав малюк.- Виходить, одних смужок тут замало.
І раптом почулося шурхотіння в кущах. За мить звідти висунулася симпатична чорна мордочка і сказала:
- Няв! Я  твій родич. Привіт!
- Привіт!- радісно вигукнув смугастий.- Як тебе звати?
- Кіт,- сказав чорний звір,- ну, Кошеня,- додав, побачивши, який він маленький, порівняно з Тигреням.
 - Але ж ти не смугастий. А моя мама сказала…
 - По-перше, ми, коти, буваємо і смугасті,- перебило Кошеня. – А по-друге, це – не головне. У нас із тобою ще є багато родичів: Леопарди, Барси, Пантери, Леви… І хоч вони бувають зі смужками, з плямами і без них, ми дуже схожі, адже всі ми з родини котячих.
   Тигреня і Кошеня бігали і гралися цілий день. А ввечері батькам смугастик сказав:
-         Я тепер знаю, хто наші родичі. Познайомлюся з ними усіма й ніколи не нудьгуватиму.
Віта Грек

  







Немає коментарів:

Дописати коментар